AVALIN Avokádový olej 30ml

Značka: AVALIN

100% jemná prírodná sila v starostlivosti o pleť a vlasy.

Dostupnosť Vypredané
Kód: 247
€13,90 –50 % €6,90
AVALIN Avokádový olej 30ml
Značka: AVALIN
KO20001 1
Akcia
€13,90 –50 %

100% čisté, úplne prírodné, bez chemických prísad a ručne vyrobené na Kréte z vysokokvalitného organického avokáda. Ideálne pre pokožku, vlasy a vlasovú pokožku, najmä pre dojčatá a deti.

 

 

 Avokádový olej pre dojčatá a deti

Avokádový olej je jemný, výživný, polotučný olej, bohatý na lecitín a vitamíny, vrátane A, B a D. Je ideálny na zmiernenie svrbiacej, suchej a citlivej pokožky a dokáže účinne upokojiť podráždenú detskú pokožku. Je ideálny pre detskú masáž.

Opis fotky nie je k dispozícii.

Výhody detskej masáže sú dobre známe a kurzy detskej masáže sú vďaka tomu čoraz obľúbenejšie. Znášanlivosť pokožky v avokádovom oleji je veľmi vysoká, nedráždi a možno ho bez obáv aplikovať aj v oblasti okolo očí. Avalin je 100% čistý a bez chemických prísad, a preto je vhodný na akékoľvek použitie v starostlivosti o detskú pokožku.

 

Avokádový olej pre vašu pokožku

Vzhľadom na svoje zmäkčujúce vlastnosti je avokádový olej ideálny pre suchú, poškodenú a dehydratovanú pokožku a vo všeobecnosti pôsobí dobre na omladenie pokožky. Je to jeden z najhlbšie prenikajúcich olejov, pretože je bohatý na typ steroidu nazývaného sterolín. Po aplikácii sa rýchlo vstrebáva do pokožky, vďaka čomu je ideálnym zvlhčovačom a prostriedkom na starostlivosť o pokožku. Jedinečnú silu sterolínov možno využiť aj pri liečbe stareckých škvŕn.

Avokádový olej môže pomôcť znížiť riziko vrások a následne starnutia. Je to preto, že obsahuje určité antioxidačné činidlá, ktoré pomáhajú zvýšiť produkciu kolagénu v hornej vrstve pokožky. Kolagén zvyšuje pevnosť a pružnosť pokožky. Vďaka vysokému obsahu vitamínov A a E môže znížiť svrbenie a zápaly pokožky a okrem toho, že pomáha upokojiť pokožku spálenú slnkom, zjemňuje drsnú a popraskanú pokožku. Tento olej chráni pokožku pred akoukoľvek formou infekcie, pretože avokádové cukry vytvárajú na pokožke antimikrobiálnu vrstvu. Je preto účinný pri zmierňovaní suchosti a svrbenia spojeného s kožnými ochoreniami, ako je psoriáza a ekzém. Je účinný aj pri urýchľovaní procesu hojenia drobných rezných rán a modrín. Je potrebné spomenúť aj úroveň jeho UV ochrany (približne SPF 6-8). Spolu s vysokým obsahom vitamínov a sterolínu je určite užitočný pri prevencii poškodenia slnkom.

Bohatý na vitamíny A, D, B1, B2 a E, lecitín, proteíny, betakarotén, magnésium, draslík, železo, aminokyseliny a kyselinu listovú.

 

Avokádový olej pre vaše vlasy a pokožku hlavy

Avokádový olej môže tiež posilniť zdravie pokožky hlavy. Jednou z jeho najdôležitejších výhod je použitie pri starostlivosti o vlasy. Jeho textúra je pomerne ľahká, čo mu umožňuje ľahko sa vsiaknuť do pokožky a vlasovej pokožky. Môže sa použiť na masáže hlavy a ako ošetrenie vlasov horúcim olejom, pretože avokádový olej môže byť skutočne absorbovaný suchými vlasmi. Okrem toho, že pomáha vyčistiť šupinatú pokožku, môže tiež zmierniť príznaky svrbenia pokožky hlavy.

Opis fotky nie je k dispozícii.

Použitie avokádového oleja na vlasy môže pomôcť s rôznymi problémami súvisiacimi s vlasmi, ako sú lupiny, rednutie vlasov a vypadávanie vlasov. Obsahuje množstvo živín, ktoré môžu prospieť rastu a zdraviu všetkých druhov vlasov. Obsahuje základné živiny ako bielkoviny, vitamíny A, D, E a B6, horčík, meď, železo, aminokyseliny a kyselinu listovú, ktoré sú všetky mimoriadne dôležité pre rast a výživu vlasov. Je tiež známe, že má prirodzené opaľovacie vlastnosti, ktoré môžu chrániť vlasy a pokožku hlavy pred poškodením spôsobeným škodlivými UVA a UVB lúčmi slnka. Zistilo sa, že avokádový olej pri pravidelnej aplikácii na pokožku hlavy skutočne stimuluje rast vlasov.

 

Použitie:

Tvár: Na čistú pleť jemne vmasírujte navlhčenými prstami. Použite ako olej na tvár alebo namiesto nočného krému v oblasti tváre a očí.

Telo: Naneste olej po kúpeli alebo ako masážny krém.

Vlasy: Pred umývaním vlasov naneste od pokožky hlavy až ku korienkom vlasov. Masírujte 5-10 minút. Ak máte príliš suché vlasy nechajte pôsobiť 20 minút a potom vlasy umyte šampónom.

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: BIO
Hmotnosť: 0.03 kg