Pomarančový kvetový med 460 g

Značka: Meli Taygetos
Dostupnosť Momentálne nedostupné
Kód: 319
€11,90
Pomarančový kvetový med 460 g
Značka: Meli Taygetos
miod z kwiatow pomaranczy 960 g removebg preview
Akcia

Pomarančový med

Pomarančový med je veľmi výživný a veľmi bohatý na stopové prvky.
Vedecké výskumy dokazujú, že stopové prvky majú vysoký antiseptický účinok, pomáhajú pri zápaloch a proti kašľu.

 

Liečivé účinky medu:

Oči : Pred 100 rokmi profesor Hauser považoval med za vynikajúci liek na popáleniny očí. Dnes, podľa rady odborníka, sa môže použiť na liečbu očných chorôb.

Choroby žalúdka : znižuje sekréciu žalúdočnej tekutiny a znižuje jej kyslosť, čo vedie k liečbe gastrointestinálnych chorôb, ktoré sú výsledkom zvýšenej sekrécie žalúdočnej tekutiny.

Pečeň : Glukóza obsiahnutá v mede zvyšuje zásoby glykogénu v pečeni a prispieva k zvýšeniu odolnosti organizmu voči infekciám.

Obličky : Med vďaka glukóze, ktorú obsahuje, prispieva k rýchlemu odstraňovaniu mnohých nepotrebných látok z krvi a tkanív. Pôsobí jednoznačne močopudne a vďaka svojim antiseptickým vlastnostiam redukuje baktérie v močovom mechúre.

Srdce : srdce, ktoré neustále pracuje, potrebuje energiu vo forme glukózy. Med obsahuje glukózu a preto pomáha a oživuje srdce.

Dýchacie cesty a prechladnutie: V staroveku boli známe medové inhalácie. Jeho obsah vitamínu C pomáha pri liečbe prechladnutia.

Nespavosť : plná čajová lyžička vo vlažnej vode a... dobrú noc. Zázrak opäť glukóza, a nielen to, ukľudňuje a upokojuje celý organizmus.

Koža : Boli ste zranení? Pridajte med. Jeho prítomnosť na rane vedie k zvýšeniu glutamínu, ktorý hrá dôležitú úlohu v opravných procesoch tela, pričom stimuluje rast a delenie buniek, čo vedie k hojeniu rán.

Med a šport : v dávnych dobách si športovci pred vstupom na trať dávali med, pretože sa považoval za osviežujúci pre telo. Ale aj dnes je kľúčovým prvkom v strave športovcov.

Med a dieťa : po materskom mlieku je práve med tým, ktorý priaznivo pôsobí na vývoj dieťaťa. Chráni zuby, dezinfikuje ústnu dutinu, zvyšuje počet krviniek a percento hemoglobínu, čo má za následok liečbu anémie, pomáha k lepšiemu vstrebávaniu vápnika, k správnej činnosti žalúdka a čriev, posilňuje deti. Naučiť naše dieťa jesť med a nie cukor, po tom, čo sme povedali vyššie, by sa dalo povedať, že je to akt lásky.

Med a dlhovekosť : Vedci a lekári v staroveku aj dnes sa zhodujú, že med je faktorom dlhovekosti. Starovekí filozofi ako Pytagoras, Demokritos a iní sa dožili vysokého veku a nie je náhoda, že med bol základným prvkom ich stravy.

To, čo bolo spomenuté vyššie, dokazuje nutričný význam medu. Mali by sme teda med zaradiť do nášho každodenného jedálnička? Odpoveď je jednoznačné áno. A koľko medu zjesť? Dve polievkové lyžice v kombinácii s peľom, jedna ráno a jedna poobede rozpustené vo vlažnej vode, zasýtia, osviežia, posilnia náš imunitný systém a udržia nás v zdraví.

Dodatočné parametre

Kategória: Grécky Med
Hmotnosť: 0.5 kg